Sportowy rok szkolny 2020/2021 zakończony

Dolnośląskie:

Zakończyliśmy wczoraj ekspresową wersję Kalendarza Imprez Szkolnego Związku Sportowego na rok szkolny 2020/2021. Przede wszystkim chcielibyśmy bardzo podziękować tym szkołom, nauczycielom i dzieciom, które zdecydowały się przyjechać na zawody i współzawodniczyć z kolegami z innych reprezentacji.

Były to inne zawody niż w poprzednich edycjach, bo bardziej zależało dzieciom na jak najlepszym zaprezentowaniu się i sprawdzeniu swojej aktualnej formy fizycznej niż na "walce o wynik". Udało się nam przeprowadzić zawody lekkoatletyczne - Drużynowe Biegi PrzełajoweTrójbój LACzwórbój LASzkolną Ligę LA w ramach IMS. Podajemy wyniki tych zawodów, a że korespondencyjnie prowadziliśmy klasyfikację wojewódzką są one ujęte zbiorczo jako wyniki Finału Dolnośląskiego.

Udało się także przeprowadzić Finały w grach: piłce nożnej dziewcząt, koszykówce 3x3 i siatkówce plażowej. Tu także na zawodach panowała świetna atmosfera, a jedną rzeczą, która przeszkadzała uczestnikom był afrykański skwar.

Żałujemy, że sporo szkół nie zdecydowało się pojechać na rozgrywki finałowe. Część rezygnowała z powodów epidemicznych, a część korzystała z możliwości trzytygodniowej rywalizacji w swoich miejscowościach i gminach; odpadał wtedy problem z dojazdem do innej miejscowości.

Mamy nadzieję, że od września wróci wszystko do normy i będziemy spotykać się w zwyczajowych ilościach uczestników na stadionach i salach gimnastycznych.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować Współorganizatorom imprez wśród których są nasi wieloletni Współpracownicy: MKS Karkonosze-Sporty Zimowe, MOS i SP 15 Jelenia Góra, MDK Lubań, Powiatowe SZS w Polkowicach i Świdnicy, AWF Wrocław, MOS Zgorzelec, Legnicki SZS. Ale pozyskaliśmy także nowych, świetnych Przyjaciół Sportu Szkolnego: GOSiR Twardogóra, OSiR Świdnica, OKiS Leśna, Szkoły Podstawowe w Leśnej, Pisarzowicach, Nr 1 w Lubaniu, Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne, GCS Trzebnica, Starostwo Powiatowe i Ośrodek "Nad Stawami" w Bolesławcu. Wszystkim Organizatorom serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu tej ekspresowej wersji Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska.
Podkarpackie
Zakończyliśmy sportowy rok szkolny. Jeszcze na dobre nie rozkręciliśmy się z zawodami, a już trzeba było kończyć tegoroczną rywalizację. Niestety, z wiadomych względów, większości planowanych imprez nie udało się zrealizować. Była to sytuacja wyjątkowa, na którą nie mieliśmy wpływu.
W roku szkolnym 2020/2021 Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie zorganizował:
• 7 finałów wojewódzkich,
• 15 imprez rejonowych,
• kilkadziesiąt zawodów powiatowych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o rezygnacji z prowadzenia oficjalnej klasyfikacji szkół w b.r. szkolnym. Podsumowaliśmy jednak punkty za wszystkie ww. zawody i chcąc docenić te szkoły, które zdecydowały się na udział w sportowych imprezach podajemy takie nieoficjalne zestawienie (po raz pierwszy łącznie za ID + IMS) - tutaj
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego i organizatorom sportu na każdym kolejnym etapie. Wyrażamy również podziękowanie tym, którzy pomogli nam finansowo i merytorycznie w kończącym się roku szkolnym: Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Sejmikowi i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego, Zarządowi Krajowemu SZS, Kuratorium Oświaty, samorządom gmin i powiatów województwa podkarpackiego, przyjaciołom sportu szkolnego i sponsorom.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca służąca zdrowiu wszystkich dzieci będzie nadal trwała i po wakacjach wrócimy z nową energią na hale sportowe i stadiony.