Pierwszy Międzynarodowy Turniej Gamesball na PGE Narodowym 7-9.04.2017

Już za niecały miesiąc rozpoczyna się I Międzynarodowy Turniej Gamesball w piłkę nożną „Warsaw Cup 2017” z Finałem na Stadionie PGE Narodowy.

Gamesball, to dwustronna gra stołowa piłka nożna i hokej. Zasady i taktyka gry w piłkę niemal w całości odzwierciedlają grę w piłkę nożną.
Grać i wygrywać mogą osoby w każdym wieku, zarówno dzieci 8 letnie a nawet osoby 108 letnie. Co ważne dla każdego rodzica: gra jest doskonałą alternatywą dla nadmiernego przesiadywania dzieci przy komputerze i telewizji.

Pierwszy Międzynarodowy Turniej Gamesball ma charakter otwarty. Jego celem jest dostarczenie pozytywnych emocji sportowych przy dobrej zabawie. A jednocześnie pomoc w integracji rodzin, pokoleń i różnych środowisk. Turniej rozgrywany będzie wyłącznie w kategorii drużynowej. Każda drużyna składać się będzie z 2 osób. Warunek konieczny: 1 osoba (kapitan) musi być osobą pełnoletnią, zaś druga osoba musi być niepełnoletnia: np. brat, siostra, syn, córka, wnuczek, wnuczka lub znajomy.

Reprezentacje krajów: do Turnieju zapraszamy drużyny z Polski, Europy oraz całego świata. Warunkiem udziału w Turnieju jest zapisanie drużyny przez osobę pełnoletnią na listę zgłoszeniową drużyn Turnieju.
W zależności od ilości drużyn zapisanych do Turnieju przewiduje się 4 stopniowe eliminacje. Turnieje lokalne, prowadzone będą w miejscowościach, w których zgłosi się najwięcej zainteresowanych drużyn. Turnieje wojewódzkie, prowadzone na szczeblu wojewódzkim, zwykle odbywać się będą w miastach wojewódzkich. W Turniejach wojewódzkich wezmą udział zwycięzcy (po 3 drużyny) Turniejów lokalnych. Finały zostaną rozegrane na Stadionie PGE Narodowy w czasie trwania Międzynarodowych Targów Świat Piłki. Organizatorzy Targów w okresie 3 dni spodziewają się ok. 100 000 uczestników.

Pierwszego dnia trwania Targów (7 kwietnia br.) w Turnieju o Puchar Polski wezmą udział zwycięzcy (po 3 drużyny) Turniejów wojewódzkich.
Drugiego dnia trwania Targów (8 kwietnia br.) w Turniej o Puchar Międzynarodowy, rywalizować będą drużyny reprezentujące poszczególne kraje. W pierwszej kolejności kraj będą reprezentowały drużyny (osoby) pochodzące z danego kraju. Przy braku zgłoszeń drużyn z jakiś krajów, wybrany kraj mogą reprezentować drużyny pochodzące z Polski.
Trzeciego dnia trwania Targów (9 kwietnia br.) w Turnieju finałowym o Puchar Turnieju „Warsaw Cup 2017” rywalizować będą 32 zwycięskie drużyny z dwóch Finałów rozgrywanych w poprzednich dniach w ilości:
- 16 najlepszych drużyn z Turnieju o Puchar Polski oraz
- 16 najlepszych drużyn z Turnieju o Puchar Międzynarodowy
Zasady gry, Regulamin Turnieju, formularz zgłoszeniowy do zapisywania drużyn oraz bieżące informacje o Turnieju publikowane są na oficjalnej stronie Spółki Gamesball Sp. z o.o.: http://www.gamesball.pl