Ministerstwo Sportu: Posiedzenie przedstawicieli wszystkich polskich związków sportowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa- 10.03.2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk na godz. 12:00, w trybie nadzwyczajnym, zwołała posiedzenie przedstawicieli wszystkich polskich związków sportowych. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Sportu.

Wydarzenia sportowe organizowane w Polsce

Premier RP Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Wczoraj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejukj oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa z przedstawicielami polskich związków sportowych oraz Ekstraklasy. W spotkaniu uczestniczyli: Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, przedstawiciele Ekstraklasy, Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Związku Koszykówki, Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Adam Konopka, prezes Polskiego Związku Szermierczego. Rozmowy dotyczyły zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego dot. rezygnacji z organizacji imprez sportowych, organizowanych w Polsce.

Przygotowania polskich zawodników do Igrzysk Olimpijskich

Zdrowie i bezpieczeństwo publiczne jest dla nas najważniejsze, dlatego Ministerstwo Sportu na bieżąco monitoruje sytuację związaną z przygotowaniami polskich sportowców do przygotowania polskich sportowców do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Resort jest w stałym kontakcie z władzami Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Został powołany także specjalny zespół do spraw oceny ryzyka zdrowotnego polskich sportowców. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Instytutu Sportu-Państwowego Instytutu Badawczego oraz Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej.

O wszelkich nowych zaleceniach i wytycznych dotyczących organizacji imprez masowych będziemy informować na bieżąco.