XXIV Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku – za nami

W ramach Festiwalu przeprowadzono  XI Finały Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych , XIII Finały Ogólnopolskiej Gimnazjady dla dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych i VIII Finał Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych „Ogólnopolska Licealiada” dla dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych.

W Festiwalu udział wzięło 83 zespołów – 1240 uczestników z 13 województw . Podczas Festiwalu rozegrano 214 meczy , wyłoniono najlepsze szkoły w poszczególnych kategoriach wiekowych , wybrano najlepszych strzelców, najlepszych zawodników i najlepszych bramkarzy.


Film z Festiwalu tutaj


Szkoły Podstawowe dziewczęta

1m. SP Nr 81 Gdańsk woj. pomorskie

2m. SP w Chudku woj. mazowieckie

3m. SP Żabi Róg  woj. warmińsko-mazurskie

Najlepszy strzelec-  Wiktoria Chamot    SP Żabi Róg

Najlepszy zawodniczka- Karolina Madejska   SP Nr 81 Gdańsk

Najlepszy bramkarz- Anna Zalewska     SP Nr 81 Gdańsk

Szkoły Podstawowe chłopcy

1m. SP Nr 4 Sanok   woj. podkarpackie

2m. SP Łęki Szlacheckie   woj. łódzkie

3m. SP w Chudku    woj. mazowieckie

Najlepszy strzelec- Krystian Lisowski     SP Nr 4 Sanok

Najlepszy zawodnik – Marcel Karnas     SP Nr 4 Sanok

Najlepszy bramkarz – Szymon Olk        SP w Chudku

Szkoły Gimnazjalne Dziewczęta

1m. Gimnazjum w Nowym Dworze Kwidzyńskim   woj. pomorskie

2m. Gimnazjum Nr 1 Nowy Targ   woj. małopolskie

3m. Gimnazjum w Chudku   woj. mazowieckie

Najlepszy strzelec- Wiktoria Matra      Gim. Zielonka

Najlepszy zawodnik – Nikola Potylnicka     Gim. Nr 1 Trzebiatów

Najlepszy bramkarz- Karolina Niemiec      Gim. Nr 1 Nowy Targ

Szkoły Gimnazjalne Chłopcy

1m. Gimnazjum Zielonka       woj. mazowieckie

2m. Gimnazjum Nr 3 Sanok    woj. podkarpackie

3m. Gimnazjum w Subkowach    woj. pomorskie

Najlepszy strzelec- Jakub Mientki       Gim. Zielonka

Najlepszy zawodnik – Igor Grabowski      Gim. Zielonka

Najlepszy bramkarz- Patryk Kryger      Gim Gardeja

Szkoły Ponadgimnazjalne  Dziewczęta

1m. ZS Nr 1 Zbąszyń    woj. wielkopolskie

2m. LO Sulechów        woj. lubuskie

3m. ZS Nr 2 Dębica     woj. podkarpackie

Najlepszy strzelec-  Klaudia Tyksińska   ZS Nr 2 Dębica

Najlepszy zawodnik – Anna Borkowska   ZS Nr 1 Zbąszyń

Najlepszy bramkarz- Anna Świtała    LO Sulechów

Szkoły Ponadgimnazjalne Chłopcy

1m. ZST i P Nowy Targ   woj. małopolskie

2m. ZS Nr 3 Sanok       woj. podkarpackie

3m. ZS w Łochowie     woj. mazowieckie

Najlepszy strzelec- Jakub Sójkowski     ZS Nr 3 Sanok

Najlepszy zawodnik – Piotr Jóźwiak      ZS Nr 1 Swarzędz

Najlepszy bramkarz- Hubert Pałka       ZS Łochów

Podczas uroczystego zakończenia Festiwalu puchary, medale, dyplomy , statuetki wręczali:
- Jacek Boruszka  - Wiceprezydent Elbląga

- Andrzej Budzelewski
– Kierownik Referatu Sportu w Departamencie Edukacji i Sportu UM w Elblągu
- Janusz Pająk -   Przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Wszystkie zespoły uczestniczące w Festiwalu otrzymały dyplomy  a zawodnicy okolicznościowe koszulki.Podczas uroczystego otwarcia  Festiwalu  w dniu 13.05.2017 r. za wieloletnią działalność na rzecz unihokeja w Polsce Honorowy Brązowy Medal Polskiego Związku Unihokeja otrzymał Marek Murdzia Rzecznik Starosty Elbląskiego.Głównym organizatorem Festiwalu był Elbląski Szkolny Związek Sportowy  przy wsparciu finansowym:
- Ministerstwa Sportu i Turystyki
- Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego
- Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego

Festiwal został przeprowadzony w 6 największych halach sportowych miasta Elbląga. Uczestnicy Festiwalu byli zakwaterowani i żywieni w 22 bursach, internatach, szkołach, hotelach, ośrodkach wczasowych, schroniskach młodzieżowych  miasta Elbląga, Pasłęka, Sztutowa.

wyniki:

- wyniki dziewczęta szkoła podstawowa
- wyniki chłopcy szkoła podstawowa
- wyniki dziewczęta gimnazjum
- wyniki chłopcy gimnazjum

- wyniki dziewczęta i chłopcy szkoły ponadgimnazjalne
- gazetka festiwalowa