dolnośląskie: Trochę Wiedzy Nie Zaszkodzi - reaktywacja

Jak pewnie część z Was pamięta wiosną zorganizowaliśmy cykl spotkań online z ciekawymi naukowcami zajmującymi się szeroko rozumianą kulturą fizyczną. Mieliśmy spotkanie na temat motywacji dziecka, lekcji wf online czy testów sprawności fizycznej.

Chcemy reaktywować nasze spotkania i w najbliższym czasie, raz w tygodniu, będziemy zapraszać Was do udziału w wykładach połączonych z prezentacją przykładów praktycznych rozwiązań, które mogą Wam pomóc w realizacji lekcji wychowania fizycznego online i (miejmy nadzieję już niedługo) w formie tradycyjnej. Do współpracy przy realizacji najbliższych poprosiliśmy cenionych wykładowców, ale jednocześnie praktyków, z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Na pierwsze ze spotkań z cyklu "Trochę wiedzy nie zaszkodzi" zapraszamy już 2 grudnia 2020 r. o godzinie 16,00. Odbędzie się wtedy spotkanie z dr hab. Małgorzatą Soberą, którego temat brzmi: "Czy zawsze należy prostować kręgosłup? Ćwiczenia wskazane i przeciwskazane w gimnastyce korekcyjnej"

Temat super ważny, zwłaszcza teraz, kiedy dzieci spędzają zdecydowanie więcej czasu w pozycji siedzącej i mają mniejszą możliwość aktywności fizycznej. Zapraszamy do udziału w spotkaniu, które jest jak zwykle bezpłatne, nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, ale apelujemy także żebyście namówili do udziału w spotkaniu także rodziców, zwłaszcza tych dzieci, które wymagają zajęć gimnastyki korekcyjnej. Rodzice, w związku z odwołaniem zajęć "korektywy" w szkołach (co może przynieść katastrofalne skutki), powinni jak najwięcej wiedzieć o tym jak pomóc swojemu dziecku.
Wkrótce link do spotkania. Szykujcie sobie 1,5 godziny w środę 2.12.