Poznaliśmy Mistrzów Polski Szkół w Szachach ID, IMS i Licelaidy 2020 rok

Zakończyła się pierwsza część Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół w Szachach o puchary Ministra Sportu. Swoje zmagania w Szklarskiej Porębie zakończyły szkoły podstawowe w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Miło nam ogłosić, że Mistrzami Polski w kategorii Igrzysk Dzieci została reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 10 w Rybniku. Natomiast najlepszą drużyną Igrzysk Młodzieży Szkolnej została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 z Suwałk. Gratulujemy Mistrzom, ale chcielibyśmy pogratulować wszystkim 32 reprezentacjom szkolnym, które uczestniczyły w zawodach. Wg opinii sędziów i organizatorów poziom był naprawdę wysoki, a wiele partii mogłoby być ozdobą większości turniejów.

Komplet wyników drużynowych i indywidualnych znajdziecie na http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_1239/ i na http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_1240/

Dziękujemy też wszystkim ekipom startującym w zawodach i ich opiekunom za wzorowe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, które zaproponowali organizatorzy.
Specjalnie dziękujemy też Województwu Dolnośląskiemu za pomoc w przeprowadzeniu Mistrzostw oraz ekipie sędziowskiej i organizacyjnej pod wodzą pana Waldemara Gałażewskiego, która przygotowała i przeprowadziła zawody.

reprezentacja ZSz-P 10 Rybnik

reprezentacja SP 11 Suwałki

 

Licealiada:

Świetne informacje napłynęły ze Szklarskiej Poręby, gdzie od kilku dni odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół w Szachach w ramach Licealiady Młodzieży. Świetnie w tych zawodach spisały się dolnośląskie drużyny. Mistrzem Polski, po pasjonującym finale, została reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy, która wyprzedziła reprezentację II LO z Rzeszowa i kolejnych dolnoślązaków z LO III Wrocław. Informujemy, że na VII miejscu zawody ukończyło II LO z Jeleniej Góry.Dzięki bezpośrednim transmisjom z każdego meczu na platformie Chessarbiter pojedynki śledziło bardzo wielu kibiców.
Fotki najlepszych zespołów znajdziecie na naszym profilu FB

Wszystkie wyniki drużynowe i indywidualne Licealiady znajdziecie na: 
Eliminacje: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_1241/
Finał A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_3113/
Finał B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_3114/

W imieniu Szkolnego Związku Sportowego DOLNY ŚLĄSK i 40 reprezentacji szkół, które uczestniczyły w Finałach Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży serdecznie dziękujemy Ministerstwu Sportu i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego za dofinansowanie Finałów.
Dziękujemy także współorganizatorom z UKS El-Tur Bogatynia, Agencji 64 Plus i KSz Stilon Gorzów za bardzo sprawne przeprowadzenie Mistrzostw. Specjalne podziękowania dla załogi Kompleksu Wypoczynkowego Królowa Karkonoszy w Szklarskiej Porębie, który gościł uczestników Mistrzostw.

 

Zawody dofinansowane przez:

Reklama