dolnośląskie: Pierwszy, historyczny Finał Dolnośląski Koszykówki 3x3

Po raz pierwszy odbył się dzisiaj w Jeleniej Górze finał wprowadzonej w tym roku szkolnym do naszego Kalendarza dyscypliny sportu - koszykówki 3 x 3. Od tego roku mogą rywalizować w niej szkoły wszystkich typów, i choć reprezentacji szkolnych, które zdecydowały się wziąć udział w pierwszych zawodach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej nie było zbyt wiele, to pierwszy Finał Dolnośląski był bardzo zacięty.

W rywalizacji dziewcząt grały 3 zespoły (bez mistrza strefy wrocławskiej), a najlepsze okazały się dziewczęta z SP 3 Polkowice. Srebrne medale zdobyła reprezentacja SP 10 z Jeleniej Góry, a brązowe reprezentacja SP 5 Wałbrzych.

W turnieju chłopców pierwszym Mistrzem Dolnego Śląska zostali chłopcy z SP 15 Wałbrzych, drugie miejsce zajęła SP 1 Kamienna Góra, brąz dla SP Kamieniec Wrocławski, a IV miejsce zajęła reprezentacja SP 3 Polkowice.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Finału mając nadzieję, że koszykówka 3 x 3, także w młodszej i starszej kategorii będzie chętnie uprawianą grą. Zachęcamy do zgłaszania się do zawodów strefowych w kategorii Igrzysk Dzieci i Liceliady.

Dziękujemy władzom Jeleniej Góry, które dzisiaj reprezentował na turnieju Wiceprezydent pan Konrad Sikora oraz Dyrekcji i Pracownikom Międzyszkolnego Ośrodka Sportu za pomoc w organizacji Finału.