dolnośląskie: Piękna walka na Finale Ogólnopolskim Sztafetowych Biegów Przełajowych

Niezwykle zacięta była rywalizacja najlepszych sztafet - Mistrzów Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Z trudnymi trasami Olszyny zmierzyło się łącznie 85 sztafet z 15 województw (szkoda, że nie było reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego), a w imprezie łącznie uczestniczyło prawie 1000 osób.

Ale nim rozpoczęły się biegi odbyło się uroczyste otwarcie zawodów, którego dokonał Reprezentant Polski, Mistrz Świata i Europy, a także wielokrotny Mistrz Polski pan Rafał Omelko. Jak sam powiedział w swoim przemówieniu przypomina sobie swój start w Olszynie w Finale Dolnośląskim, kilkanaście lat temu, w reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu.

A potem były już tylko niezwykle pasjonujące biegi w 6 kategoriach. Pełne wyniki zamieszczamy tutaj i informujemy, że Mistrzami zostały: SP 341 z Warszawy w kategorii Igrzyska Dzieci dziewcząt i SP 4 Namysłów wśród chłopców. Mistrzami Igrzysk Młodzieży Szkolnej są dziewczęta z SP Mistrzostwa Sportowego z Bytomia i chłopcy z SP Opalenica. W Licealiadzie Młodzieży w kategorii dziewcząt i chłopców wygrał Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby.
Gratulujemy pierwszym Mistrzom, ale także wszystkim zespołom, które wzięły udział w Finale. Świetnie się spisaliście.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pracowały przy organizacji Finału. Spowodowaliście, że do małej Olszyny przyjechali po raz kolejny lekkoatleci z całej Polski i uczestniczyli w imprezie rangi Mistrzostw Polski.

Olszyna, 29.10.2019 r.