ISF: OLSZTYNIANKI CZWARTYM ZESPOŁEM ŚWIATA

W dniach 03 - 10 października 2019 roku we Włoszech na Sycylii w miejscowości San Vito Lo Capo odbyły się Szkolne Mistrzostwa Świata ISF w Piłce Siatkowej Plażowej.

Nasz kraj reprezentowały Dziewczęta 4 LO w Olsztynie. Po emocjonujących i zaciętych meczach ostatecznie zajęły IV miejsce. Naprawdę było o krok do medalu.

W półfinale dziewczęta przegrały  z Brazylijkami w tie breaku 1:2 (21:18, 22:24, 11:15) grając w trudnych warunkach pogodowych (wiał silny wiatr).

W walce o brąz z Węgierkami w zaciętym meczu punkt za punkt przegrały w tie breaku 14:16.  Mecze były bardzo ciekawe i widowiskowe, podobały się kibicom (dużo nas oglądało). Szkoda było nam wszystkim, że Dziewczynom się nie udało wrócić z medalem, było tak blisko. Jednak IV miejsce to ogromny sukces w tak dużej imprezie. Ostatecznie złoty medal zdobyły Amerykanki, srebro Brazylijki, brąz Węgierki.

W  pierwszej ósemce turnieju znalazły się jeszcze: V-Chinki (nasze rywalki z ćwierćfinału), VI-Włoszki, VII-Holenderki i VIII-Chilijki. Poziom Mistrzostw Świata był wysoki pod względem sportowym i organizacyjnym.

Marzena Żukowska Olsztyn