dolnośląskie: Wesoła Inauguracja programu Sprawny Dolnoślązaczek

W tym roku w Świebodzicach odbyła się Dolnośląska Inauguracja programu Sprawny Dolnoślązaczek. W poniedziałek 23.09 w pięknej hali OSiR Świebodzice było bardzo wesoło i kolorowo, a głównymi aktorami Inauguracji były dzieci z klas I świebodzickich szkół Nr 2, 3, 4 i Szkoły Integracyjnej. W imprezie uczestniczyli także goście specjalni: Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego pan Jarosław Maroszek, Starostowie Świdniccy panowie Piotr Fedorowicz i Zygmunt Worsa, Burmistrzowie Świebodzic panowie Paweł Ozga i Mariusz Szafraniec, Dyrektor OSiR Świebodzice Mariusz Gawlik i wielu wielu innych. Wśród obserwatorów byli także uczestnicy konferencji nauczycieli realizujących program. Wszystkie dzieci uczestniczące w Inauguracji otrzymały legitymacje programu oraz wzięły udział w specjalnym Eduballowym Zawrocie Głowy. Maluchy z I klas świetnie poradziły sobie z trudnymi dla nich zadaniami, które zaproponował im prowadzący zabawy dr Ireneusz Cichy z AWF Wrocław. W  trakcie imprezy mogliśmy także zobaczyć piękne pokazy muzyczno-taneczne w wykonaniu uczniów SP 3 oraz super pokaz gimnastyki artystycznej i akrobatyki w wykonaniu uczennic SP 2. Na zakończenie były oczywiście nagrody dla szkół uczestniczących w Inauguracji i medale Sprawnego Dolnoślązaczka dla dzielnych pierwszoklasistów.
Dziękujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcjom świebodzickich szkół, a zwłaszcza SP 2 Świebodzice, oraz Prezesowi i pracownikom OSiR Świebodzice za wielką pomoc w realizacji imprezy.
Zdjęcia obrazujące to co działo się podczas Inauguracji znajdziecie na naszym profilu na FB oraz na stronie SP 2 Świebodzice https://pzspg.swiebodzice.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=838

źródło: https://www.dolnoslaski.szs.pl/news/1769