podlaskie: Krajowy Finał XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej - 15.06.2019 Białystok - wyniki

Wczoraj (15.06.2019) spotykaliśmy się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku na XX Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku.

Do Białegostoku przyjechały ekipy dziewcząt i chłopców z 18 szkół z 8 województw:

DOLNOŚLĄSKIE
1. Szkoła Podstawowa nr 1 Bolesławcu (DZ)
2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu (CH)
LUBUSKIE
3. Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach (CH)
ŁÓDZKIE
4. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim (DZ)
5. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim (CH)
MAŁOPOLSKIE
6. Szkoła Podstawowa nr 91 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Krakowie (DZ)
7. Szkoła Podstawowa nr 91 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Krakowie (CH)
MAZOWIECKIE
8. Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgrowie (DZ)
OPOLSKIE
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie Koźlu (DZ)
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie Koźlu (CH)
PODKARPACKIE
11. Szkoła Podstawowa nr 9 Z OMS w Mielcu (DZ)
12. Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu (CH)
PODLASKIE
13. Gimnazjum w Suchowoli (DZ)
14. Gimnazjum w Suchowoli (CH)
15. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach (DZ)
16. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Białostockiej (DZ)
17. Szkoła Podstawowa nr 12w Białymstoku (CH)
18. Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży (CH)

Pan Kazimierz Gwiazdowski - prezes Podlaskiego Wojewódzkiego SZS, poseł na Sejm przyjął meldunek o gotowości ekip szkolnych do uroczystego otwarcia. Przywitał wszystkich uczestników dziewczęta, chłopców ich opiekunów i trenerów oraz przybyłych gości, przedstawicieli radia i telewizji.

Oficjalnego otwarcia Krajowego Finału XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lidze lekkoatletycznej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku dokonał pan Krzysztof Jurgiel Europoseł.

Po uroczystej prezentacji wszystkich ekip rozpoczęły się zawody wg programu minutowego.  Podczas zawodów zawodniczki i zawodnicy ustanowili wiele życiówek. Reprezentantka PSP 12 Kędzierzyn - Koźle Alicja Sielska w biegu na 80 m przez płotki rezultatem 11.69 ustanowiła nowy rekord Finału Krajowego.
Po ostatniej konkurencji sztafecie 4x 100 m chłopców ogłoszono oficjalne wyniki.

Wśród dziewcząt klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Miejsce Nazwa Punkty

1 SSP 3 Aleksandrów Łódzki 1637 pkt

2 SP 91 Kraków 1454

3 SP 9 z OMS Mielec 1392

4 SP 1 Bolesławiec 1365

5 PSP 12 Kędzierzyn – Koźle 1236

6 SP Suchowola 1221

7 SP 11 Suwałki 1204

8 SP 2 Węgrów 1073

9 SP Dąbrowa Białostocka 1073

 

Wśród chłopców:

 

 

Miejsce Nazwa Punkty

1 SSP 3 Aleksandrów Łódzki 1700 pkt

2 PSP 12 Kędzierzyn – Koźle 1665

3 SP 5 Żary 1601

4 SP Suchowola 1545

5 SP 12 Białystok 1448

6 SP 91 Kraków 1444

7 SP 14 Przemyśl 1431

8 SP 5 Zgorzelec 1410

9 SP 9 Łomża 1272

 

 

Klasyfikacja i wyniki tutaj

 

 

 

Miejsce Nazwa Punkty
1 SP3 Aleksandrów Łódzki 1637
2 SP 91 Kraków 1454
3 SP 9 z OMS Mielec 1392
4 SP 1 Bolesławiec 1365
5 PSP 12 Kędzierzyn - Koźle 1236
6 SP Suchowola 1221
7 SP 11 Suwalki 1204
8 SP 2 Węgrów 1073
9 SP Dąbrowa Białostocka 1073