Klasyfikacja XXVI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU UNIHOKEJA DZIECI I MŁODZIEŻY O „PUCHAR BAŁTYKU” Elbląg 07-09.06.2019 r.

W ramach Festiwalu przeprowadzono Finały Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci dla dziewcząt i chłopców klas VI i młodszych szkół podstawowych,  Finały Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla dziewcząt i chłopców  z klas  III gimnazjów i klas VII- VIII ze szkół podstawowych ,   Finał Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych „Ogólnopolska Licealiada” dla dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych.

W Festiwalu udział wzięły 94 zespoły  – 1340 uczestników z 15 województw oraz dziewczęta z Korei Południowej , Indii, Holandii, Anglii . Podczas Festiwalu rozegrano 235 meczy , wybrano najlepszych strzelców, najlepszych zawodników i najlepszych bramkarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Ogólnopolskie  Igrzyska Dzieci - Szkoły Podstawowe dziewczęta klasy VI i młodsze

1m. SP Nowy Dwór Kwidzyński woj. pomorskie               Finał 1 : 0

2m. SP Brudzew                                                                             woj. wielkopolskie

3m. SP Banino                                                                                 woj. pomorskie

4m. SP Żabi Róg                                                                              woj. warmińsko-mazurskie

Najlepsza strzelczyni     -  Katarzyna Fecowycz                                  SP  Nowy Dwór Kwidzyński

Najlepsza zawodniczka  - Estera Roksza                                               SP Brudzew

Najlepsza bramkarka      - Maja Chrzanowska                    SP Nowy Dwór Kwidzyński

 

Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci - Szkoły Podstawowe chłopcy

1m. SP Nr 1 Sanok                                                                         woj. podkarpackie         Finał  8 : 0

2m. SP Nr 35 Gdańsk                                                                    woj. pomorskie

3m. SP Niemica                                                                              woj. zachodnio-pomorskie

4m. SP Gułtowy                                                                             woj. wielkopolskie

Najlepszy strzelec           - Sebastian Augustynek                SP Gułtowy

Najlepszy zawodnik       – Hubert Szarzyński                      SP Nr 1 Sanok

Najlepszy bramkarz       – Bartosz Piechowski                   SP Niemica

 

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – klasy III  Gimnazjalne Dziewczęta + VII i VIII SP

1m. SP Żabi Róg                                                                              woj. warmińsko- mazurskie  Finał  2 : 1

2m. SP Nr 81 Gdańsk                                                                    woj. pomorskie

3m. SP Nr 4 Zielonka                                                                    woj. mazowieckie

4m. ZSP Nr 3 Gdynia                                                                     woj. pomorskie

Najlepszy strzelec           - Oliwia Józak                                    SP Żabi Róg

Najlepszy zawodnik       – Marta Bieniarz – Krzywiec      SP  Nr 81 Gdańsk

Najlepszy bramkarz       - Natalia Klimek                               SP Żabi Róg

 

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej  - klasy III Gimnazjalne Chłopcy + VII i VIII SP

1m. SP Siedlec                                                                                woj. wielkopolskie        Finał  1 : 0

2m. SP Niechanowo                                                                     woj. wielkopolskie

3m. SP Nr 4 Sanok                                                                         woj. podkarpackie

4m. SP Wierzchowo                                                                     woj. zachodnio-pomorskie

Najlepszy strzelec           -  Krystian Lisowski                         SP Nr 4 Sanok

Najlepszy zawodnik       –Jakub Marciniak                           SP Niechanowo

Najlepszy bramkarz       - Sebastian Fornalkiewicz            SP Siedlec

 

Ogólnopolska Licealiada - Szkoły Ponadgimnazjalne  Dziewczęta

1m. ZSE Nowy Targ                                                                       woj. małopolskie            Finał 7 : 0

2m. I LO Wolsztyn                                                                         woj. wielkopolskie

3m. III LO Rzeszów                                                                        woj. podkarpackie

4m. ZSZ Dynów                                                                               woj. podkarpackie

Najlepszy strzelec           - Zuzanna Krzystyniak                                   ZSE  Nowy Targ

Najlepszy zawodnik       - Wiktoria Gajewska                      ZS E Nowy Targ

Najlepszy bramkarz       - Karolina Niemiec                          ZSE Nowy Targ

 

Ogólnopolska Licealiada Szkoły Ponadgimnazjalne Chłopcy

1m. II LO Sanok                                                                              woj. podkarpackie         Finał 4 : 1

2m. ZST i P Nowy Targ                                                                 woj. małopolskie

3m. I LO Gorzów Wielkopolski                                                               woj. lubuskie

4m. ZSB Zielona Góra                                                                  woj. lubuskie

Najlepszy strzelec           - Konrad Filipek                               II LO Sanok

Najlepszy zawodnik       – Daniel Widurski                            ZST i P Nowy Targ

Najlepszy bramkarz       - Kacper Cięgiel                                II LO Sanok

 

Podczas uroczystego zakończenia Festiwalu puchary, medale, dyplomy , statuetki wręczali  :

- Edward Pietrulewicz – Wiceprezydent Miasta Elbląga

- Marek Murdzia  - Rzecznik Prasowy Starosty Elbląskiego

- Marek Chomnicki – Prezes Polskiego Związku Unihokeja

- Janusz Pająk -   Przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Wszystkie zespoły uczestniczące w Festiwalu otrzymały dyplomy  a zawodnicy okolicznościowe koszulki.

 

Głównym organizatorem Festiwalu był Elbląski Szkolny Związek Sportowy  przy wsparciu finansowym:

- Urząd Miejski w Elblągu

- Starosty Powiatowe w Elblągu

- Spółki Meblowej KAM z Milejewa

- Leier Polska w Malborku

-  Braniewsko – Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku

- Restauracja SABWEY

- Hotel Młyn w Elblągu

- Hotel TRISTAN w Kątach Rybackich

- LOGBARTRANS w Elblągu

- Zakład Produkcji Tektury i Opakowań w Pasłęku

- Toyota – Jacek Knedler  w Kazimierzowie

- AVANTE Okna w Elblągu

- PAKI - PRINTS w Pasłęku

Patronat medialny nad Festiwalem sprawowała Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Festiwal został przeprowadzony w 7 największych halach sportowych miasta Elbląga .

Uczestnicy Festiwalu byli zakwaterowani i żywieni w 20 bursach, internatach, szkołach, hotelach, ośrodkach wczasowych, schroniskach młodzieżowych  miasta Elbląga, Pasłęka , Nowego Dworu gdańskiego,  Sztutowa.

Przewodniczący ESZS -  Janusz Pająk