Aktualności
dolnośląskie: Pierwsze zawody SZS w nowym roku szkolnym za nami

Rozpoczęły się już pierwsze imprezy Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2021/22. Na razie są to imprezy rozgrywane w powiatach i miastach. 

Jedną z pierwszych były Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które wczoraj odbyły się na kąpielisku Morskie Oko.

I wielka niespodzianka frekwencyjna podczas tych zawodów; w dobie utyskiwań na słabszą sprawność dzieci i młodzieży, obaw rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli związanych z obostrzeniami epidemicznymi okazało się, że z dystansami na wymagających trasach Morskiego Oka zmierzyło się ponad 1900 uczniów wrocławskich szkół. BRAWO !!!!!!!!

Wyrazy szacunku i dla uczestników i ich opiekunów i dla Kolegów z Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego; warto ten przykład pokazywać, co też czynimy, ale także namawiamy do wzięcia przykładu z wrocławskich szkół i zgłaszanie się do kolejnych imprez organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, szczególnie, że już w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze Finały Dolnośląskie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wrocławskich przełajów Mistrzostwa Wrocławia w biegach przełajowych (wroclawskiszs.pl)

 
World School Orienteering Championschip 2021 - Serbia

Z radością informujemy, że reprezentacja Polski biorąca udział w World School Orienteering Championschip 2021 oraz Isf u15 Would School Sports Game 2021, w serbskim Kosmaj, może pochwalić się pierwszymi sukcesami już po pierwszym dniu rywalizacji.

Gratulacje dla Mateusza Kuli, który na średnim dystansie, z czasem 25:55 zdobył 1️⃣ miejsce w kategorii M1 Selected WSOC oraz
dla Kajetana Kociuby, który wywalczył 2️⃣ miejsce, z czasem 19:13 w kategorii M2 U15 WSSG.
Obaj zawodnicy są wychowankami KOS BnO Szczecin.
Równie serdeczne gratulacje dla Hanny Perfikowskiej, wychowanki UMKS Kwidzyn za zajęcie 2️⃣ miejsca, na średnim dystansie, z czasem 34:31, w kategorii W1 Selected WSOC.

więcej:

https://www.facebook.com/szkolnyzwiazeksportowywielkopolska/

Więcej informacji o WSOC i ISF U15 WSSG na stronie https://events.isfsports.org/sports/orienteering/