Aktualności
Konferencje Regionalne w ramach Ogólnopolskiego programu "Aktywnie.."

Szkolny Związek sportowy realizując program „Aktywnie spędzam czas na sportowo i kształtuję swoją postawę ciała prawidłowo” –zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki organizuje dla nauczycieli prowadzących zajęcia z dziećmi na szkolenia regionalne:

Lokalizacje szkoleń:

  1. Dolnośląskie dla dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego
  2. Mazowieckie dla mazowieckiego
  3. Podlaskie dla podlaskiego i warmińsko-mazurskiego
  4. Lubelskie dla lubelskiego

Termin i miejsca szkoleń:

Mazowieckie - Warszawa 16.11.2017 ul. Szanajcy 17/19

Podlaskie – 17.11.2017, SP 32 Białystok, ul. Pietrasze 29

Lubelskie – 18.11.2017, Chełm w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Czarnieckiego ul. Czarnieckiego 8

Dolnośląskie – 23.11.2017 roku w hali sportowej ATOL w Oleśnicy,  ul. Kochanowskiego 2

RAMOWY PROGRAM

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

I: (1h)

1.     Gdzie szukać przyczyn wad postawy?

  • dzisiejsza aktywność dzieci
  • warunki szkolne
  • świadomość nauczycieli, opiekunów

2. Rozwój postawy w ontogenezie

II: (2,5h)

1.     Definicja wad postawy.

2.     Charakterystyka poszczególnych wad postawy: przyczyny, obraz kliniczny:

  • plecy okrągłe
  • plecy wklęsłe
  • plecy okrągło – wklęsłe
  • skolioza
  • klatka lejkowata
  • koślawość i szpotawość kolan
  • płaskostopie i stopa wydrążona

PRZERWA

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

III: (3,5h)

1.     Metody oceny postawy ciała.

2.     Korekcja a kompensacja.

3.     Postępowanie korekcyjne w przypadku wad postawy à (metodyka ćwiczeń korekc.)

4.     Podejście fizjoterapeutyczne

PRZERWA kawowa

5.     Korekcja postawy w wodzie.

6.     Profilaktyka wad postawy – podejście korekcyjne à (co wprowadzić do zajęć wf i jak stworzyć zajęcia korekcyjne w szkołach) i możliwości udogodnień sprzętowych à sprzęt jaki szkoła może zakupić by badać postawę i stworzyć warunki do ćwiczeń korekcyjnych)

 

Uczestnicy szkolenia otrzymają:
- notatnik A4 z logotypami, długopis
- certyfikat
- Książkę: Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna Konspekty zajęć

 

 

 
Podsumowanie 50. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

W DNIU WCZORAJSZYM (7.11.2017) ODBYŁO SIĘ PODSUMOWANIE 50 WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY – W RELACJI SZKOLNEJ. Jubileuszowe podsumowanie rozpoczęło się o godz. 12.00 w CRS m.st Warszawy Dzielnicy Bielany ul. Lindego 2.
Prezes SZS p. Jan Dorosiewicz otworzył podsumowanie, po nim wystąpili przedstawiciele władz m.st. Warszawy oraz władz Dzielnicy Bielany.

Prezes SZS Jan Dorosiewicz wraz Iwoną Zielińską-Mróz wiceprzewodniczącą SZS wręczyli honorową odznakę „ZA ZASŁUGI W ROZWOJU SPORTU MŁODZIEŻY SZKOLNEJ” 30 nauczycielom i działaczom z Warszawy oraz pamiątkowe platery 23 osobom „Za ogromny wkład pracy przy organizacji jubileuszowej 50. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży”. Po pokazie gimnastycznym wręczono 18 dzielnicom, BSiR Urzędu m.st. Warszawy, CR-S m.st. Warszawy Dzielnicy Bielany podziękowań - z okazji 50 edycji WOM podziękowanie za zaangażowanie w upowszechnianie sportu szkolnego.

Po pokazie bokserskim ogłoszono wyniki współzawodnictwa sportowego szkół warszawskich i wręczono nagrody. W każdej kategorii 6 pierwszych szkół otrzymało puchary i dyplomy, 10 pierwszych szkół – gratulacyjne pisma informujące o przyznaniu nagrody na zakup sprzętu sportowego. Nagrody i wyróżnienia wręczali Janusz Samel i Paweł Lech.

1. Klasyfikacja Szkół Podstawowych

1 Szkoła Podstawowa nr 65 Żoliborz

2 Szkoła Podstawowa nr 94 Włochy

3 Szkoła Podstawowa nr 14 Ursus

4 Szkoła Podstawowa nr 344 Białołęka

5 Szkoła Podstawowa nr 341 Bemowo

6 Szkoła Podstawowa nr 263 Bielany

7 Szkoła Podstawowa nr 300 Wilanów

8 Szkoła Podstawowa nr 29 Śródmieście

9 Szkoła Podstawowa nr 158 Śródmieście

10 Szkoła Podstawowa nr 4 Ursus

 

2. Klasyfikacja Gimnazjów

1 Gimnazjum nr 35 (LXII LO Mistrzostwa Sportowego)

2 Gimnazjum nr 92 (SP 303 z oddziałami gimnazjum)

3 Gimnazjum nr 48 ( SP 388)

4 Gimnazjum nr 112 (CLIX LO im. Sobieskiego)

5 Gimnazjum nr 106 (SP 204 z oddz. gimn.)

6 Gimnazjum nr 119 ( SP 385)

7 Gimnazjum nr 144 ( SP 379)

8 Gimnazjum nr 8 (SP Sportowa nr 272)

8 Gimnazjum nr 117 ( SP 300 )

10 Gimnazjum nr 13

3. Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych

1 LXX LO im. Kamińskiego

2 LXII LO im. Andersa

3 LI LO im. Kościuszki

4 XXVIII LO im. Kochanowskiego

5 XXXIII LO im. Kopernika

6 VIII LO im. Władysława IV

7 XVI LO im. Sempołowskiej

8 CV LO im. Herberta

8 Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku

10 LIX LO Mistrzostwa Sportowego im. Kusocińskiego

 

Klasyfikacja medalowa i łącznej dzielnic:

1. Klasyfikacja łączna dzielnic – szkół podstawowych

1 Ursynów

2 Śródmieście

3 Żoliborz

4 Białołęka

5 Ursus

6 Bemowo

2. Klasyfikacja łączna dzielnic – szkół gimnazjalnych

1 Ursynów

2 Śródmieście

3 Wola

4 Bielany

5 Mokotów

6 Włochy

 

3. Klasyfikacja łączna dzielnic – szkół ponadgimnazjalnych

1 Śródmieście

2 Wola

3 Bielany

4 Mokotów

5 Ursynów

6 Żoliborz

 

4. Klasyfikacja medalowa dzielnic

1 Śródmieście

2 Ursynów

3 Wola

4 Bielany

5 Białołęka

6 Żoliborz

 

5. Klasyfikacja łączna dzielnic

1 Śródmieście

2 Ursynów

3 Wola

4 Bielany

5 Mokotów

6 Ochota

Foto na bielanynastart.pl  tutaj

Klasyfikacja 50. WOM tutaj

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 84